Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Warunkiem zaliczenia zajęć praktycznych z Indywidualnych technik ratunkowe jest umiejętność utrzymania się na wodzie. Nie wymagamy doskonałej umiejetności pływania.

Zajęcia praktyczne odbywają się na basenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Na zajęcia basenowe, prosimy o zabranie ze sobą, ręcznika, klapek, kąpielówek typu slipy bądź przylegających spodenek kąpielowych (zakaz pływania w spodenkach plażowych/bermudach/szortach), czepek, dla osób z długimi włosami.

Na zajęciach poligonowych wymagane jest aby Kursanci posiadali: Kombinezon roboczy lub jednorazowy ( np. typu malarskiego) rękawice ochronne i obuwie sportowe lub robocze)

Aby móc przystapić do kursu uaktualniającego z zakresu ITR i P.poż wymagane jest posiadanie :
– Posiadanie ważnego świadectwa przeszkolenia w zakresie indywidualnych technik ratunkowych, ochrony przeciwpożarowej lub świadectwa w zakresie indywidualnych technik ratunkowych, ochrony przeciwpożarowej, które utraciło ważność w okresie nie dłuższym niż rok przed rozpoczęciem przeszkolenia, oraz 6-miesięcznej praktyki pływania odbytej w okresie ostatnich 5 lat przed rozpoczęciem przeszkolenia, wpisaną w Książeczkę Żeglarską lub na zaświadczeniu, honorowanym przez Urząd Morski ( * wzór możemy podesłać)

Aby móc przystapić do kursu uaktualniającego z zakresu Ratownika wymagane jest posiadanie :
Posiadanie ważnego świadectwa przeszkolenia w zakresie Ratownika Morskiego lub Ratownika Morskiego, które utraciło ważność w okresie nie dłuższym niż rok przed rozpoczęciem przeszkolenia, oraz 6-miesięcznej praktyki pływania odbytej w okresie ostatnich 5 lat przed rozpoczęciem przeszkolenia, wpisaną w Książeczkę Żeglarską lub na zaświadczeniu, honorowanym przez Urząd Morski ( * wzór możemy podesłać)
– 1 zdjęcie

Zajęcia poligonowe odbywają się w Gdyni na ul. Węglowej 11, w przypadku kursów anglojęzycznych jest to poligon w Gdańsku na ul. Sucharskiego.

Wszystkie zajęcia teoretyczne odbywają się w siedzibie Ośrodka European STCW Center, czyli w Gdyni na ul.10 Lutego 39, natomiast zajęcia praktyczne organizowane są na poligonie p.poz, na basenie lub na wodach zatoki (między innymi Manewrowanie łodzią).

Cena kursu zawiera: wybrane szkolenie, egzamin, zajęcia praktyczne, jeżeli dotyczą, certyfikat ukończenia szkolenia oraz kawę i herbatę podczas szkoleń.

 

Kwota wydania certyfikatu w wysokości 20,00 zł została zawarta w cenie szkolenia, wówczas uczestnicy szkolenia nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Certyfikaty wydaje Urząd Morskie w terminie do 7 dni roboczych po zakończonym szkoleniu.  

W pobliżu European STCW Center znajduję się kilka hosteli, apartamentów, hotelii, między innymi :

– Hostel GDYNIA 10 Lutego 37
– Sleep3 City 10 Lutego 21
– Hostel Gdynia 10 Lutego 35 A
– Sea Hostel Morska 59
– Hotel Mercure Armii Krajowej 22

Na obecną chwilę, honorujemy płatność gotówką w Centrum lub przelewem na nasze konto.
Mbank numer konta: 75 1140 2004 0000 3502 7961 6109

Istnieje możliwość wysłania certyfikatu uczestnikowi szkolenia, na koszt uczestnika szkolenia.